Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
adriromo

adriromo

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for adriromo
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • adriromo’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Tenet

    Tenet 2020

    ★★★½ Watched by adriromo 16 Apr 2022

    Menuda lokura.

  • Dune

    Dune 2021

    ★★½ Watched by adriromo 09 Apr 2022

    Sinceramente no me enteré de mucho

  • tick, tick...BOOM!

    tick, tick...BOOM! 2021

    ½ Watched by adriromo 01 Apr 2022

    No pude terminarla de lo mala que era.

  • Maixabel

    Maixabel 2021

    ★★★★★ Watched by adriromo 12 Feb 2022

    Espectacular.

  • Girlfriends

    Girlfriends 2021

    ★★★½ Watched by adriromo 05 Feb 2022

    Que bonita

  • The Good Boss

    The Good Boss 2021

    ★★★★ Watched by adriromo 08 Jan 2022

    Qué bueno es Javier Bardem por dios

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts 2022

    ★★★★★ Watched by adriromo 01 Jan 2022

    Los feelings

  • Don't Look Up

    Don't Look Up 2021

    ★★★★ Watched by adriromo 30 Dec 2021

    Me ha gustado y frustrado a partes iguales, imagino que ha cumplido su objetivo

  • Petite Maman

    Petite Maman 2021

    ★★★★ Watched by adriromo 26 Dec 2021

    Qué curiosa y tierna

  • The Platform

    The Platform 2019

    ★★½ Watched by adriromo 02 Sep 2021

    Qué rarísima y qué agobio

  • No Country for Old Men

    No Country for Old Men 2007

    ★★ Watched by adriromo 04 Apr 2021

    Me ha dejado con la sensación de "Qué narices acaba de pasar

  • The Mauritanian

    The Mauritanian 2021

    ★★★★½ Watched by adriromo 28 Mar 2021

    Buenísima y durísima

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro