Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in White

The Woman in White

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Background

Background

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Give Me Liberty

Give Me Liberty

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Firebird

Firebird

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beats

Beats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Four Roads

Four Roads

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ward's Henna Party

Ward's Henna Party

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
Read the review Edit this entry  
21
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moffie

Moffie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry