Sort by

Adam has logged 21 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Parts You Lose

The Parts You Lose

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★½
Edit this entry  
05
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Host

Host

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
My Spy

My Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry