kate has logged 16 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry