• Persepolis

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Carnival of Souls

    ★★★★

  • Bride of Re-Animator

    ★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • Re-Animator

    ★★★★½

  • Desperate Living

    ★★★½

  • Sleepaway Camp

    ★★★★½

  • A Town Called Panic

    ★★★★★

  • A Serious Man

    ★★★★★

  • The Wanted 18

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Gigantic (A Tale of Two Johns)

    ★★★★

  • Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

    ★★★★

  • Pink Flamingos

    ★★★★★

  • Multiple Maniacs

    ★★★★½

  • Polyester

    ★★★★