Sort by
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Air

    ★★★

  • Bottoms

    ½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

  • Scream VI

    ★★½

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Landscape with Invisible Hand

    ★★½

  • Theater Camp

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

  • TÁR

    ★★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Thor: Love and Thunder

  • Showing Up

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Shin Ultraman

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

  • Dual

    ★★½

  • Speak No Evil

    ★★½

  • Scream

  • Reno 911!: The Hunt for QAnon

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Eternals

    ½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Kate

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Titane

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Till Death

    ★★½

  • Black Widow

  • The Housewife and the Hustler

    ★★

  • Almost Liverpool 8

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Bad Trip

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Charli XCX: Alone Together

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Patrice O'Neal: Killing Is Easy

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • WandaVision

    ½

  • News of the World

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★

  • Mank

    ★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★