Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Belant + John Early

Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Belant + John Early

2022
×
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dual

Dual

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
28
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
Edit this entry  
08
Angels Wash Their Faces

Angels Wash Their Faces

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Missing

Missing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Charli XCX: Alone Together

Charli XCX: Alone Together

2021
×
Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saturday Night and Sunday Morning

Saturday Night and Sunday Morning

1960
×
★★★★
Edit this entry  
20
Room at the Top

Room at the Top

1959
×
★★★★
Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry