• The 8th Night

    ★½

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Recalled

    ★★★★

  • Seobok

    ★★

  • Double Patty

  • Mission: Possible

    ★★★

  • I

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Next Door Neighbor

    ★★★

  • Collectors

    ★★★

  • Samjin Company English Class

    ★★★

  • Voice of Silence

    ★★★

  • Night in Paradise

    ★★★½

  • Innocence

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Man Standing Next

    ★★★★

  • Forbidden Dream

    ★★★★★

  • Better Days

    ★★★★½

  • The Present

    ★★★

  • Moonlit Winter

    ½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • Lucky Chan-sil

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Tune in for Love

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • EXIT

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • My First Client

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Juror 8

    ★★★½

  • Shades of the Heart

    ★★★

  • Move the Grave

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Birthday

    ★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • A Resistance

    ★★★★★

  • Innocent Witness

    ★★★

  • Hit-and-Run Squad

    ★★★

  • Extreme Job

    ★★★★

  • MAL·MO·E: The Secret Mission

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • The Drug King

    ★★½

  • Swing Kids

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Intimate Strangers

    ★★★★

  • Miss Baek

    ★★★★½

  • Bori

    ★½

  • Dark Figure of Crime

    ★★★★½

  • Feng Shui

    ★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★½

  • On Your Wedding Day

    ★★★★½

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

    ★★★

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Student A

  • Tag

    ★★★

  • Capernaum

    ★★

  • The Spy Gone North

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Psychokinesis

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Keys to the Heart

    ★★★★★

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★★