AHMAD has logged 32 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Werewolf Boy

A Werewolf Boy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I

I

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Collectors

Collectors

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Harmonium in My Memory

The Harmonium in My Memory

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry