Sort by
  • Bones and All

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Green Knight

  • Red Rocket

  • Godzilla vs. Kong

  • Soul

  • Cats

  • Uncut Gems

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

  • Minding the Gap

  • Hereditary

  • Devilman Crybaby

  • Phantom Thread

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Thelma

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • Playground

  • Hi Stranger

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★½

  • Train to Busan

  • Lemonade

  • Crimson Peak

  • Blue Sushi

  • The Lobster

    ★★★★½

  • American Reflexxx

  • Rocks that Bleed

  • World of Tomorrow

  • The Book of Life

  • Gone Girl

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Nightcrawler

  • Guardians of the Galaxy

  • Tick Where It Hurts

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Babadook

  • Her

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • Drive

  • Leonie

  • Megamind

  • 3 Idiots

  • Jennifer's Body

  • 9

  • Summer Wars

  • The Cat Piano

    ★★★★

  • Coraline

  • Ponyo

    ★★★★½

  • Mamma Mia!

  • Speed Racer

  • Garfield: A Tail of Two Kitties

  • Grizzly Man

  • The SpongeBob SquarePants Movie