• Honor Society

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Alice

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Coffee & Sugar

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Potato Dreams of America

    ★★★½

  • The Other Morgan

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • R#J

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Snowy

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½