Sort by

afabry has logged 241 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Big Green

The Big Green

1995
×
★★★
Edit this entry  
31
That Darn Cat

That Darn Cat

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Room

Hotel Room

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Hi Diddle Diddle

Hi Diddle Diddle

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unfaithfully Yours

Unfaithfully Yours

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kika

Kika

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thinner

Thinner

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Husbands

Husbands

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The King of Marvin Gardens

The King of Marvin Gardens

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
L.A. Takedown

L.A. Takedown

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Street Trash

Street Trash

1984
×
★★
Edit this entry  
25
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spice World

Spice World

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pure Country

Pure Country

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monsoon Wedding

Monsoon Wedding

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The League of Gentlemen

The League of Gentlemen

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
That Night's Wife

That Night's Wife

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Sierra

High Sierra

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Edit this entry