Perry has logged 24 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stranger Things

Stranger Things

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
Read the review Edit this entry