Sort by

Perry has logged 24 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Meet the Patels

Meet the Patels

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry