• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

  • The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★½

  • I Care a Lot

    ½

  • Host

    ★★★½

  • The Half of It

    ★½

  • Veneno

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Perfection

    ½

  • In Fabric

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Slender Man

  • Extinction

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Climax

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Red Sparrow

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Terrified

    ★★★