Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Myth Labs

Myth Labs

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Billy Liar

Billy Liar

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twins

Twins

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Open Season 2

Open Season 2

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Q

Q

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Journey to the Beginning of Time

Journey to the Beginning of Time

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost Dogs

Ghost Dogs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dorbees: Making Decisions

Dorbees: Making Decisions

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit

The Hobbit

1967
×
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
House of Darkness

House of Darkness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Nuts in May

Nuts in May

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rock & Rule

Rock & Rule

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Open Season

Open Season

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Threads

Threads

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Zapped

Zapped

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Empire of Dust

Empire of Dust

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry