RSS feed for afinegirl
  • John Wick: Chapter 4

  • Jurassic World: Dominion

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Wedding Year

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Plus One

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

  • Little

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • What Men Want

    ★★½

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

  • Selah and the Spades

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • The Haunting

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

    ★★★

  • Ibiza

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Book Club

    ★★½

  • Overboard

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Team Darryl

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Colette

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Christmas Inheritance

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • A Christmas Prince