Steven has logged 26 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alleluia

Alleluia

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lonely Hearts

Lonely Hearts

2006
×
Read the review Edit this entry  
31
Deep Crimson

Deep Crimson

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captivated: The Trials of Pamela Smart

Captivated: The Trials of Pamela Smart

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Peace Officer

Peace Officer

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stations of the Cross

Stations of the Cross

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Animals

Animals

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Keeping Room

The Keeping Room

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry