RSS feed for Steven

Steven has logged 176 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Bombshell: The Hedy Lamarr Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
1922

1922

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lucky

Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry