Sort by

AJ has logged 361 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zoey 101: Spring Break-Up

Zoey 101: Spring Break-Up

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drake & Josh Go Hollywood

Drake & Josh Go Hollywood

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a SpongeBob Christmas!

It's a SpongeBob Christmas!

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gunda

Gunda

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charli XCX Live: Rock In Rio USA

Charli XCX Live: Rock In Rio USA

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
Read the review Edit this entry  
09
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry