Sort by

AJ has logged 38 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Get Hard

Get Hard

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Mercy

Mercy

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Truth

The Truth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry