RSS feed for Ahmed

Ahmed has watched 27 films released in the 2010s.

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Sons of Rizk 2

    ★★★½

  • El Feel El Azraq 2

    ★★★★

  • The Passage

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Why Him?

    ★★★★

  • La La Land

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Judge

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Out of the Furnace

    ★★★★

  • Enemy

  • Only God Forgives

    ½

  • Take Shelter

    ★★★★½

  • True Grit

    ★★★★

  • Monsters

    ★★★★