AFrederiqueHD has logged 100 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Invictus

Invictus

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Children of Paradise

Children of Paradise

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dumbo

Dumbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Into the Okavango

Into the Okavango

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kuessipan

Kuessipan

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marshland

Marshland

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Dreams

Dreams

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
1900

1900

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
District 9

District 9

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ghost Town Anthology

Ghost Town Anthology

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jeune Juliette

Jeune Juliette

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry