AFrederiqueHD has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mama Weed

Mama Weed

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heartburn

Heartburn

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry