alysa has logged 27 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brüno

Brüno

2009
×
★★
Edit this entry  
13
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dogma

Dogma

1999
×
★★★
Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Almost Heroes

Almost Heroes

1998
×
★★½
Edit this entry  
16
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★½
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★½
Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Dead Snow 2: Red vs. Dead

Dead Snow 2: Red vs. Dead

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry