Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Precious

Precious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Work It

Work It

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Rags

Rags

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Giver

The Giver

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
To the Bone

To the Bone

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry