Sort by

Josh has logged 389 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Framed!

Framed!

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween Night

Halloween Night

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Come from Away

Come from Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry