Sort by

After Misery has logged 129 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Devotion

Devotion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Causeway

Causeway

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Blue Caftan

The Blue Caftan

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godland

Godland

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Sailor, My Love

My Sailor, My Love

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Plan 75

Plan 75

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Athena

Athena

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jockey

Jockey

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Memory of Water

Memory of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Love Song

A Love Song

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Persuasion

Persuasion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry