• My Name

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Maid

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • Clickbait

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Good on Paper

  • Loki

    ★★★★

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • F9

    ½

  • Cruella

    ★★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • Greenland

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★