Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Edit this entry  
06
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
My Name

My Name

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Sense8: Amor Vincit Omnia

Sense8: Amor Vincit Omnia

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Maid

Maid

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Rurouni Kenshin: The Final

Rurouni Kenshin: The Final

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Rurouni Kenshin: The Beginning

Rurouni Kenshin: The Beginning

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
Edit this entry  
18
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry