RSS feed for agamboi

agamboi has logged 31 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
An Act of Love

An Act of Love

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gomorrah

Gomorrah

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Heavy Weight

Heavy Weight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Yours Faithfully, Edna Welthorpe (Mrs)

Yours Faithfully, Edna Welthorpe (Mrs)

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Yearbook

Yearbook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
White Material

White Material

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
Read the review Edit this entry  
17
The Seafarers

The Seafarers

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Donovan Reid

Donovan Reid

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
You & I

You & I

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry