• Black Widow

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ½

  • Music

    ½

  • The Stand

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Spontaneous

  • Limbo

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Emma.

    ★★★

  • Sergio

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Bombshell

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Greed

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Gully

    ★★★

  • After

    ½

  • Booksmart

    ★★★

  • Everybody's Everything

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • Official Secrets

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Fyre

  • Surviving R. Kelly

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Oath

    ★★★½

  • London Fields

    ½

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★½

  • Rafiki

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★