francesca has logged 16 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Never Back Down

Never Back Down

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
19
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry