Sort by

oppie has logged 19 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Il Mare

Il Mare

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Edit this entry  
15
Baseball Girl

Baseball Girl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Accidental Detective

The Accidental Detective

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Hit-and-Run Squad

Hit-and-Run Squad

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Secret Zoo

Secret Zoo

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Josée

Josée

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Mister

My Mister

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reply 1988

Reply 1988

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★½
Edit this entry