• Crimes of the Future

    ★★★★

  • Firestarter

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Bubble

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★

  • Izla

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Boomika

    ½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Belle

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • The 8th Night

    ★★½

  • Two

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Ghost Lab

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Dynasty Warriors

    ★★½

  • Irul

  • Roohi

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Hospital

    ★½

  • All My Friends Are Dead

    ★★★½

  • Poupelle of Chimney Town

    ★★

  • Ammar

    ★½

  • Puparia

    ★★★★½

  • The Day of the Lord

    ★★½

  • U-Turn

    ★★½

  • Kaali Khuhi

    ★★

  • Cadaver

    ★★½

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★★

  • Kandisha

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★

  • The Binding

    ★★

  • Jiang Ziya: The Legend of Deification

    ★★★½

  • Vanguard

    ★★

  • The Scary House

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • The Swarm

    ★★

  • Dark Forces

  • Showtime

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★

  • Don't Listen

    ★★½

  • Peninsula

    ★★★½

  • Bulbbul

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • Tigertail

    ★★★

  • Sol Levante

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • Shirobako: The Movie

    ★★★

  • The Bridge Curse

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★