flor 🥡🥢 has logged 30 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boys

Boys

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry