• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Midway

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jexi

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • The Kitchen

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Intruder

    ★½

  • A Dog's Journey

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Breakthrough

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • A Madea Family Funeral

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • What Men Want

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★½