• The Northman

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

  • Eternals

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • A Grain of Sand in the Gear

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★

  • The Call

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Audience

  • Amercement

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Apples

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Host

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • As You Sleep the World Empties

  • The Last Dance

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Ballad for a Pierced Heart

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Digger

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½