Sort by

aggelossav has logged 121 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
08
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
Edit this entry  
06
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
21

21

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Daisies

Daisies

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Paradine Case

The Paradine Case

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
As You Sleep the World Empties

As You Sleep the World Empties

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Martyrs

Martyrs

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek

Shrek

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Digger

Digger

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Wednesday 04:45

Wednesday 04:45

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Amercement

Amercement

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Grain of Sand in the Gear

A Grain of Sand in the Gear

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Field in England

A Field in England

2013
×
Read the review Edit this entry