Sort by

adrian has logged 190 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Is You

Christmas Is You

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kid

The Kid

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La Notte

La Notte

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry