• Metal Lords

    ★½

  • The House

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Soul

    ★★

  • Rifkin's Festival

    ★½

  • My Name Is Baghdad

    ★½

  • The Nowhere Inn

    ★★★

  • Possessor

    ★½

  • Saint Maud

    ★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★½

  • Marriage Story

    ★½

  • Men in Black: International

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★½

  • Rocketman

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Grass Is Greener

    ★★

  • The Dirt

    ★½

  • Us

    ★★

  • Dumbo

  • Captain Marvel

  • Marighella

    ★★★

  • The Yellow Night

    ★★½

  • Divine Love

  • The Edge of Democracy

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • The Mule

    ★★½

  • O Beijo no Asfalto

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Perfection

    ★½

  • Vita & Virginia

  • mid90s

    ★★★

  • At Eternity's Gate

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★½

  • Cam

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Flavors of Youth

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Ocean's Eight

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Climax

    ★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • My Own Private Hell

    ★★

  • Lords of Chaos

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Bookshop

    ½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

  • Wonder Wheel

    ★½

  • Bigodes Inglórios 3

  • Praça Paris

    ★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • Disobedience

    ★★

  • I, Tonya

    ★★

  • Gaga: Five Foot Two

  • mother!