RSS feed for Adrienne

Adrienne has logged 13 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Not Waving but Drowning

Not Waving but Drowning

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Bill of Divorcement

A Bill of Divorcement

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry