• Beckett

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • Gunpowder Milkshake

  • Fear Street: 1994

  • Bo Burnham: Inside

  • Judas and the Black Messiah

  • Wonder Woman 1984

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Good Lord Bird

  • Vampires vs. the Bronx

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Kid Detective

  • Unpregnant

  • Bill & Ted Face the Music

  • Project Power

  • An American Pickle

  • Black Is King

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Lovebirds

  • The Half of It

  • Normal People

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Coffee & Kareem

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

  • Mulan

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • The Gentlemen

  • Jumanji: The Next Level

  • I'll Be Home for Christmas

  • Klaus

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

  • The Goldfinch

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

  • The Personal History of David Copperfield

  • First Cow

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Ready or Not

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Rocketman