Agnes has logged 131 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joy

Joy

2015
×
Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cargo

Cargo

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
Edit this entry  
20
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Around the World in 80 Days

Around the World in 80 Days

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Read the review Edit this entry  
03
Step Up

Step Up

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
The Tale

The Tale

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry