Agnes has logged 18 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
Edit this entry  
28
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Edit this entry  
08
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Edit this entry  
08
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Edit this entry  
07
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★½
Read the review Edit this entry