• Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Damsel

    ★★★

  • Sami Blood

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Killing Gunther

    ½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★★

  • Mikey and Nicky

    ★★★★★

  • Her Smell

    ★★★★★