Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry