RSS feed for AGPerson

AGPerson has logged 84 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hip Hop Evolution

Hip Hop Evolution

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Producers

The Producers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Room

The Room

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dear daddy

Dear daddy

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Spy Hard

Spy Hard

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry