Sort by

AGPerson has logged 254 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blank Check

Blank Check

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smart House

Smart House

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La luna

La luna

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inferno

Inferno

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
18 to Party

18 to Party

2019
×
½
Read the review Edit this entry