RSS feed for AGPerson

AGPerson has logged 26 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry